JÁ JSEM MAAAAALÝ SLUUUŠŇÁÁÁČEK, ....JEŽEK BEZ KLECE

Jak probíhala volba starosty a rady: (čas je odkazem na obrázek)

13.50 Na náměstí obvyklý ruch, většina obyvatel netuší, že se za chvíli rozhodne o osudu jejich města na další čtyři roky.
13.54 Před sokolovnou mrtvo. Dveře na petlici, nikde nikdo. Koná se dnes vůbec něco?
14.06 A přece se něco děje. Přichází zastupitel Severa (KSČM), nervózně přešlapuje kolem a nechce se nechat vyfotit.
14.10 Kdosi zevnitř otvírá dveře sokolovny, důchodci se zvědavě hromadí u vchodu. Zatím se neodvažují dovnitř.
14.11 Rychlostí blesku se přiřítili zvolení zastupitelé za ČSSD (paní Gunaratna, pan Doležal) v čele vzadu s nezvoleným předsedou Chládem.
14.14 Rozvážným krokem přichází dosavadní starosta Urban, nechává se fotit (typické) a s roztomilým úsměvem vchází dovnitř (asi už ví své).
14.14 Pan doktor - zastupitel Kroutil nevnímá, zamyšleně vstupuje.
14.16 Nezávislý zastupitel Tůma se směje na celé kolo, rozhazuje bonmoty, asi tuší, že mu za chvíli úsměvy dojdou.
14.16 Šéf městské kultury a školství, tiskový mluvčí, redaktor a kdoví co ještě Otakar Kubát se nejdříve tváří zasmušile, pak se s poťouchlým úsměvem nechává fotit.
14.20 Řešitel elektrických komplexů Kouba s vševědoucím klukovským úsměvem prohazuje několik duchaplností a vplouvá do budovy.
14.22 Nově zvolený zastupitel Policar (Velká neznámá, bude držet se stranou krok? Držel.).
14.23 Další nový objekt v zastupitelstvu Vopěnka se téměř vmísil mezi prostý lid, jenž ho ignoroval. Vopěnka vyčníval z davu lesklým oblečením. Do budovy se vřítil rychlostí stárnoucího středního útočníka.
14.25 Na závěr si nechaly své ántré dvě potencionální paní starostové - paní Vrbková (vlevo) a paní Vopěnková (vpravo).
14.29 Před zahájením zjevná nervozita a ztuhlost, kožené úsměvy.
14.30 Starosta Urban zahajuje veselou taškařici, vítá diváky, přítomné zastupitele a všechny kolem, ...
14.31 ... informuje o programu schůze.
14.42 Zaměstnanci úřadu se mezitím vzadu upřímně baví, dělají opičky na švarného fotografa.
14.43 Nově zvolení zastupitelé slibují všechno možné i nemožné do rukou starosty, jen aby se tam dostali. Pak radostně podepisují.
14.44 Obecenstvo se tváří (až na vyjímka) neutrálně, rajčata nejsou vidět. Ani důchodcovské hole nepoklepávají souhlasně o zem.
14.57 A přistupuje se k volbě starosty. Dosavadní starosta Urban informuje o budoucím průběhu, všichni se tváří, že pochopili.
14.58 Hlasování o způsobu volby. Příjemné překvapení, všichni jsou pro, aby volba byla veřejná. Mimochodem, poslední hlasování, kdy všichni zvedli ruku jako jeden ženomuž.
14.58 A hlasuje se o prvním navrženém kandidátovi, panu Urbanovi. Trojkombinaci ODS + ČSSD + KDU-ČSL tento kandidát vyhovuje, máme nového starostu. Zástupci nezávislých a komunistů se tváří, jako by snědli něco opravdu odporného. Novému starostovi Urbanovi očividně padá šutr, zvící Šepťáku, ze srdce.
15.00 Diváci opět nereagují, ojedinělé tleskání.
15.01 Volí se místostarosta, jediný kandidát Poborský, zvolen stejným způsobem jako starosta. Pak volba členů rady, trošku staronovému starostovi zamotala hlavu zastupitelka Gunaratna.
15.14 Zastupitelstvo zjišťuje, že zapomnělo zvolit předsedu volební komise, chvíle zmatků a dohadů. Pak promptně vyřešeno, přečteny výsledky a všichni se přesouvají k pokračování do útulnějšího prostředí městského úřadu.